Urządzamy łazienkę

Dawniej łazienka była miejscem służącym wyłącznie do dbania o higienę oraz jednocześnie jako pralnia i suszarnia. Dziś coraz częściej pokój kąpielowy to przestrzeń do odpoczynku. Dlatego coraz ważniejsze staje się dobór elementów dekoracyjnych. Właściwy wybór płytek ( w Krakowie nazywanych flizami), starannie dobrana armatura, prysznic już często nie w kabinie ale typu „walk in”, meble łazienkowe dobrane rozmiarami i kolorem do całości. Wszystko to stanowi o tym, że na urządzenie łazienki poświęcamy dużo uwagi a także dużą część naszego budżetu na urządzenie mieszkania.

Można rzec, że od zawsze w modzie są łazienki urządzane w beżach, bieli i szarości. Bardzo elegancko prezentują się elementy czerni najczęściej w zestawieniu z bielą lub odcieniami czerwieni.

Do łazienek urządzanych w odcieniach beżu lub szarości znakomicie komponują elementy drewniane lub kamienne;. natomiast zastosowanie dużych lustrzanych powierzchni pozwoli na zwiększenie ilości światła obecnego w łazience czy to naturalnego –jeżeli łazienka ma okno – czy też sztucznego; światła w łazience nigdy za dużo.

No i ostatni szlif – dodatki. Wieszaki, półki, ręczniki, dywaniki łazienkowe. Do białej czy szarej łazienki antracytowe ręczniki lub dla kontrastu mocny róż lub amarant. W czarnej znakomicie sprawdzi się żółty lub czerwony chociaż akurat tutaj każdy intensywny kolor będzie robił dobre wrażenie.