Pościele do hoteli – gdzie prać

Pościele do hoteli – gdzie prać

Pralnia zewnętrzna czy własna pralnia hotelowa. Pytanie dla inwestora, dla operatora hotelu. Na etapie inwestycji na pewno trzeba rozważyć czy nasze pościele do hoteli albo ręczniki do hoteli będziemy prać we własnej pralni. Na etapie planowania inwestycji trzeba zaprojektować pomieszczenia dla tego celu i zaplanować wydatek na urządzenia.

Własna pralnia hotelowa

Jej największa zaletą jest możliwość kontrolowania procesu prania i nadzorowania przebiegu pracy. Pościel i ręczniki a także wszystkie inne tekstylia jak obrusy, skirtingi, pokrowce na krzesła będą – a przy najmniej powinny być – traktowane przez nasz personel z większą starannością. W końcu pierzemy nasze własne rzeczy.Mając własną pralnię dbamy o dobór właściwych środków chemicznych, możemy prać mniejsze ilości. Ale to wszystko oznacza zwykle większe koszty.

pościele do hoteli w pralni
pralnia

Pranie usługowe

Powierzając nasze pościele do hoteli zewnętrznej pralni oddajemy pranie w ręce fachowców. Zdejmujemy sobie z głowy problem utrzymania własnej pralni, personelu dla niej, zakupu środków chemicznych. Ale tracimy częściowo wpływ na to jak ten proces prania przebiega. A na cały cykl skalda się kilka etapów:

  • zabranie brudnej pościeli czy ręczników
  • pranie, suszenie i maglowanie
  • sprawdzenie czy nie nastąpiły uszkodzenia i ewentualna naprawa
  • dostarczenie czystych produktów do hotelu

I teraz pojawia się pytanie czy na pewno na każdym tym etapie będzie dochowana staranność procedury i czy nasze produkty trafią do hotelu w stanie takim jaki oczekujemy.

Pranie w zewnętrznej firmie – ryzyka

Nasza pościel może zostać zamieniona lub zagubiona. Jeżeli zaginie to możemy oczekiwać rekompensaty finansowej ale jeżeli będzie zamieniana to „sztuka się zgadza” pościel może nie pasować do naszej kołdry albo mieć inny wzór. Ręczniki do hoteli zamieniane są bardzo często bo wyglądają naprawdę podobnie.

Zawsze trzeba zwrócić uwagę czy na pewno czyste pranie jest transportowane osobno tak aby nie maiło kontaktu z brudnymi pościelami czy ręcznikami.

Znakowanie

Pewnym zabezpieczeniem przed takimi podmianami jest znakowanie. Pościele do hoteli mogą być znakowana specjalnymi metkami a ręczniki do hoteli metkami, haftem albo wzorem tłoczonym na ręczniku.

hafty szlafroki hotelowe
hafty
ręczniki do hoteli znakowanie
ręcznik tłoczony
wszywki - ręczniki do hoteli
wszywki