Pościel do hoteli

Pościel do hoteli

temat wydaje się łatwy; ale jednocześnie każdy z kupujących spotyka się z dylematem jaką pościel wybrać, żeby nie przepłacić a jednocześnie cieszyć się długim użytkowaniem pościeli i jej dobrym wyglądem.

pościel do hoteli
pościel do hoteli

Rodzaje tkanin

pościel do hoteli prawie zawsze wybierana jest biała czyli jest to bielizna pościelowa w pierwotnym tego słowa znaczeniu 🙂 Do wyboru zwykle mamy płótno czyli najprostszą tkaninę co nie znaczy, że najgorszą. Na pewno jest to bardzo dobra tkanina na prześcieradła. Trwała. nie odkształca się. Nadaje się też na poszwy i poszewki ale tutaj spotyka konkurencję w postaci adamaszków. Najczęściej występują one we wzorach w pasy o różnej szerokości. Czasem są to 4 mm, 10 mm czy 20 mm albo inne wersje i szerokości.

Dobrym rozwiązaniem zamiast adamaszku może być też satyna, tkanina gładka, bez żadnego wzoru ale gęsto tkana i o szlachetniejszym wyglądzie.

pościel do hoteli
pościel do hoteli

 

Bawełna czy mieszanki

pościel do hoteli najczęściej jest wykonana z czystej bawełny. Ale nie ma się co obawiać mieszanek bawełny z poliestrem. Są one łatwiejsze w praniu i prasowaniu a jednocześnie zachowują długo swój początkowy wygląd. Mogą być wykonane w takich samych splotach jak i bawełniane czyli może to być płótno bawełniane, satyna czy adamaszki w pasy.

pościel do hoteli
pościel do hoteli

Najczęściej pościel do hoteli szyta jest na zakład czyli bez guzików lub suwaków. Podyktowane jest to warunkami prania a przede wszystkim prasowania  w maglownicach.

Tak więc czy wybierzecie pościel z tkaniny bawełnianej czy mieszanki z poliestrem, czy będzie to satyna, płótno czy może adamaszek to jest tak naprawdę decyzja dotyczącą Waszego gustu i podyktowana oceną – co będzie najlepiej pasować do wnętrza pokoi w waszym hotelu lub pensjonacie.

1 comment

Comments are closed.